Lütfen iletişim numaramızı saat 09:00 – 22:00 saatleri arasında arayınız.

Kendinizi Evinizde Hissettirecek Apartlar

CEBECİ

CEBECİ

GEZ, GÖR CEBECİ

Kumcağız Tatil Köyü Sitemizde yazlığınız olduğunda gezebileceğiniz bir diğer yer de Cebecidir.

Kandıra'ya 27 km uzaklıktaki Cebeci, Kefken'den dümdüz devam ederek ulaşabileceğiniz tertemiz denizi, kumsalları, çam ormanlarıyla ideal bir gezinti yeridir. Kumcağız Tatil Köyü Apartımıza yakın olan gezinti yerlerinden biri olan Cebeci hem aileleriyle gezip görebileceği hem de ormanlarında piknik yapıp denizinde yüzebileceği güzel bir koydur.

Cebeci de diğer Kandıra sahillerinde olduğu gibi deniz mevsimi Haziran ortasında başlar ve Ağustos sonuna kadar devam eder. Cebeci sahilleri incecik, tene yapışmayan kumsalı ve gün batımında güneşin eşsiz renklerini gözlerinizin önüne sermektedir.

Cebeci, bir tarafta temiz denizi ve kumsalı diğer tarafta çam ormanları ile sizi baştan çıkaracaktır. Ayrıca Eylül - Ekim aylarında yaban ördeği, çulluk ve sülün açısından zengindir.

Cebeci'de günbatımı seyretmek yörenin çekiciliğini arttıran unsurlardan biridir. Cebeci'nin karşısında Kefken ve Giresun Adası olmak üzere iki ada bulunmaktadır. Kefken Adası, Karadeniz'de üzerinde insan yaşayan tek adadır. Ayrıca gemilerin barınabileceği limanı da vardır. Cebeci'de "cik cik" denilen kum midyeleri çok ünlüdür.