Lütfen iletişim numaramızı saat 09:00 – 22:00 saatleri arasında arayınız.

Kendinizi Evinizde Hissettirecek Apartlar

KERPE

KERPE

Kumcağız Tatil Köyü Yazlık Sitenize geldiğinizde Kerpe'yi muhakkak ziyaret edeceksiniz. Kerpe, Kumcağız Tatil Köyü Sitenizine aracınızla 5-10 dakikalık mesafededir. İsterseniz Kumcağız Tatil Köyü Yazlık Sitenizden Kerpe'ye yürüyerek yada minibüsle de gidebilirsiniz.

Kerpe, Kandıra'ya 10 km, İzmit'e 50 km uzaklıkta masmavi deniziyle sırtını çam ormanlarına dayamış şirin bir Karadeniz köyüdür.

Karadeniz'in hırçın dalgalarının etkilemediği Kerpe, doğal koylara, 150 m mesafeye kadar sığ bir denize ve eşsiz kumsallara sahiptir. Zengin balık çeşidi, tertemiz çam havası, bozulmamış doğal plajlarıyla Kerpe adeta bir tutku beldesidir.

Kerpe'nin denizi özellikle çocuklu aileler için idealdir. Deniz, 150 metre ileride bile bazı yerlerde boyu geçmeyecek kadar sığdır.Eskiden pek bilinmeyen Kerpe, tanıyanların kıskançlıkla kendilerine sakladıkları bir yerdi.Günümüzde Kerpe’ye olan talep oldukça artmıştır.

Antik bir kent üstüne kurulan Kerpe, günübirlik kullanım olanaklara da müsaittir. Kumcağız'a gelmişken mutlaka hem orman hem de sahili gezilip görülmeye değer. Hele akşam deniz manzarası eşliğinde yenen balığın deymeyin keyfine. Hoş restaurantları burada bulmak mümkün. Tatile gelmişken bir akşam yemeğinizi de Kerpe'de yemenizi tavsiye ederiz.

Kerpe adeta doğal bir limandır. Buradaki kayalıklar dalgaların kayalara vurmasıyla oluşmuş ve enterasan görüntülere sebep olmuştur. Muhakkak görülmeye değer.

Kerpe şimdiye dek gizli bir bahçe iken son zamanlarda insanların birbirine tavsiyesi üzerine aynı Kumcağız gibi bir turizm merkezi haline gelmiştir.