Lütfen iletişim numaramızı saat 09:00 – 22:00 saatleri arasında arayınız.

Kendinizi Evinizde Hissettirecek Apartlar

KONAKLAMA REHBERİ

KONAKLAMA REHBERİ

DEĞERLİ KUMCAĞIZ TATİL KÖYÜ APARTIMIZDA KONAKLAYAN MİSAFİRLERİMİZE;

Aşağıda konaklama esnasında sizlere rehber olacak bazı bilgileri paylaşıyoruz. Biraz uzun ama lütfen dikkatlice okuyunuz.

1)      Apartlarımıza girişler 15:00 , çıkışlarımız 11:00 dır. Dairelerimizin bir otel odasına göre daha büyük olmasından ötürü temizliği daha uzun sürmektedir. Bu saatlerin dışında giriş ya da çıkış yapabilmek için muhakkak apart yöneticine başvurunuz. Eğer uygunluk var ise sizlere yardımcı olunur aksi durumda lütfen çalışanlarımızı zor durumda bırakmamanızı önemle rica ederiz.

2)      Apartımızda konakladığınız süre boyunca sizlere teslim edilmiş olan dairenize ait anahtar 1 adet olarak verilmekte olup, dışarıya çıkışlarınızda lütfen anahtarı daire kapısının iç tarafında kapı üzerinde takılı bırakmayınız. Bu durumda anahtar iç kısımda kaldığı için içeriye çilingirsiz giriş yapılamaz. Yazlık bir bölge olduğu için bu tip kazalarda büyük merkezi yerlerdeki gibi her an anahtarcı bulabilmek veya çağırabilmek pek mümkün olamıyor. Anahtar size zimmetli olup kaybolmaması adına da dikkatli olunmasını rica ederiz.

 

3)      Kimlik bilgileriniz apart görevlisine henüz verilmediyse muhakkak aşağıda yer alan cep telefonu whatshapp üzerinden ad-soyad ve tc bilgilerini bekletmeden bildirmenizi rica ederiz.

 

4)      Şofbenlerimiz elektrikli olup musluktan sıcak su sadece duşlarda bulunan şofben ahizesinden akmaktadır. Şofbenlerimizin çalışması şu şekildedir; öncelikle duşlarda bulunan suyun musluğu açılıp suyun alt musluktan akması sağlanır. Su akarken musluk bataryasının hemen üstünde yer alan aparatın yukarı doğru çekilerek su akışının ahizeye geçmesi sağlanarak duş ahizesinden akması sağlanır. Sonrasında şofben düğmesi sıcak su derecesine döndürülmek suretiyle sıcak su akışı gerçekleşmektedir.  Her duştan sonra muhakkak şofben ısı düğmesini sıfıra getirmeyi unutmayınız. Duşlarda bulunan su kovaları özellikle çocuklu aileler için konulmuş olup sadece duş için kullanılmaktadır. Su sıcaklık derecesini, suyu ılıştırmayı bu şekilde sağlayabilirsiniz.

 

5)      Mutfaklarda bulunan ocaklarımız lavabo altında yer alan büyük tüplerle çalışmaktadır. Tüp bittiğinde ya apart çalışanına ya da aşağıda yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşıp bildirmeniz yeterlidir. Değişim için marketten siparişi verilecektir.

 

6)      Televizyonlar eğer içinde kendi dekoderli ise sadece tek kumanda ile eğer dekoder televizyonun kenarındaysa iki kumanda ile çalışmaktadır. Eğer yayında kayma ya da kanalların bulunamama gibi bir sorun yaşanır ise lütfen televizyon arkasında yer olan kablo ya da dekoder uydu bağlantı noktalarını kontrol ediniz. Bazen gevşeme olabiliyor sıkılaştırıldığında tekrar yayın akışı sağlanmaktadır.

 

7)      Bazen civardaki insan kalabalığından ötürü Buzdolabı soğutma sistemi veya şofbenin su sıcaklık düzeyi voltaj düşüklüğünden yeterli randımanı veremeyebilir. Bu durum apartımızdan kaynaklı değil maalesef elektrik idaresinden kaynaklıdır. Bu gibi durumlar çok fazla yaşanmasa da yaşandığında buzdolap ya da şofben bozuk olarak düşünülmesin. Buzdolabın soğutma derecesi en üst derecedeyse lütfen ayarlarıyla oynamayın voltaj normal seviyeye geldiğinde kendiliğinden tekrar istenilen seviyeye ulaşacaktır. Şofbenin derecesi en üst sıcaklık derecesindeyken ılık akıyorsa su tazyik seviyesini azaltarak daha sıcak su akışını sağlayabilirsiniz. Bölgemizdeki imkanlar maalesef belediyenin ya da su-elektrik idaresinin sağladığı imkanlar dahilindedir. O yüzden büyük yerleşim yerlerindeki ısıtma ya da soğutma seviyesindeki randımanı alamayabiliyoruz.

 

8)      Daire içindeki tüm musluk bataryalarının sadece soğuk su bağlantısı bulunmaktadır. O yüzden musluğu sıcak su tarafına çevirdiğinizde hiç su akmaz. Lütfen su kesik zannetmeyin. Musluğu diğer tarafa ya da ortaya çevirerek açmayı deneyin suyun aktığını göreceksiniz.

 

9)      Çamaşır makinası ya da bulaşık makinalarına evlerinizde nasıl hassasiyet göstererek ilgili deterjan ve tabletleriyle çalıştırıyorsanız burada da aynı hassasiyeti göstermenizi rica ederiz. Asla çamaşır makinanıza veya bulaşık makinanıza sıvı el sabunu, şampuan, pril v.s dökerek çalıştırmayın. Bunlar makinaların altından su akıtmasına sebebiyet vererek makinaların bozulmasına sebep olur. O yüzden muhakkak yanınızda dahi yoksa civardaki bakkal ya da marketlerden bulaşık ve çamaşır makinası tablet ya da deterjanı alıp kullanınız. Tatil beldesi olmasından ötürü servis belirli günlerde yoğunluklarına göre hizmet vermektedir. O yüzden dikkatli kullanmak imkanlarımızdan tatilinizin boyunca tam yararlanmanızı da sağlayacaktır. Çamaşırlarınızı kurutmak için bahçe katı ve dublekslerin yatak odalarının camlarında çamaşır ipleri, 2.kat ve teras katı apartlarımızda ise balkonlarda çamaşır ipleri mevcuttur, oralara asarak kurutma yapabilirsiniz.

 

10)   Dairelerimizde mümkün mertebe bozulmaların önüne geçmek adına fazla elektronik cihaz bırakmıyoruz. Kahve makinası, tost makinası, ütü, fırın ya da elektrik süpürgesi gibi çok çabuk bozulan elektrikli ev aletlerini dairelerimizde bulamazsınız. Kahve makinesi yerine cezve, elektrikli süpürge yerine pratik manuel el süpürgelerimiz, vileda kovalarımız her dairede mevcuttur.

 

11)   Aparttımızın içinde konaklama dışında herhangi bir ürün ya da hizmet satışımız yoktur. Civarda hatırı sayılır adette market ve bakkal bulunmaktadır. Konaklama esnasında gerekli tüm ihtiyaçlarınızı oralardan sağlayabilirsiniz.

 

12)   Eğer dairenize paket servis yiyecek içecek siparişi vermek istiyorsanız bizlere en yakın paket servis yapan restoranlar Kerpe ya da Kefken olup, Google üzerinden Kerpe Pideci, Kefken Pizzacı ya da kebapçı gibi aramalar yaparak en güncel iletişim numaralarına ulaşıp sipariş verebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz kişiye konum paylaşarak sizlere ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

 

13)   Dairelerimiz bitişik nizam ya da alt üst şeklinde dizayn edildiği için balkonlarda yüksek sesle konuşmak ya da müzik dinlemek diğer konaklayan misafirlerimizi rahatsız edebileceği için lütfen dikkat edelim. Yine eşyaları bir yerden bir yere çekiştirmemenizi eğer çok ihtiyaç duyulursa da alttaki ya da yandaki misafirimizi rahatsız etmeyecek şekilde sürükleyerek değil kaldırmak suretiyle bir yerden bir yere taşınmasını rica ederiz. Eğer eşyaların yerleri tarafınızdan değiştirildiyse muhakkak çıkış yapılırken aynen geriye konulmalıdır. Kap kacak, sandalye, masa, nevresim, pike v.s başka dairenin eşyasını başka bir daireye taşımak yasaktır. Eğer ki ihtiyaçtan ötürü taşınmış ise de muhakkak aynen geriye konulmalıdır.

 

14)   Dairemize ait eşyaları sahile ya da dairenizin dışına bahçeye indirmeyiniz. Bahçede yemek yenmesi, sofra kurulması, alkollü içeceklerin tüketilmesi, çaydanlıkla, kahve fincanları, çay bardakları vs. ile bahçeye indirilmesi yasaktır. Herkes kendisine ait dairesinde, balkonda ya da terasında vakit geçirmektedir. Çok arzu edilirse sadece termos ya da kahve kupanızla bahçede oturup keyif yapabilirsiniz. Bahçemizin çocukların koşuşturduğu bir alan olması ve yeteri kadar geniş bir alana sahip olunamaması sebebiyle bu tip istekler mümkün değil, yasaktır.

 

15)   Apartımızda resepsiyon alanında yer alan masa ve sandalyeler kayıt işlemleri, daire temizliği esnasında ya da çıkışlarda oturup bekleme yapmak için kullanılmaktadır. Lütfen yeme-içme alanı olarak düşünmeyiniz. Bu alanda internet daha çok çektiği için aynı zamanda internete girmek için de bilgisayar, tablet ya da telefonlarıyla gelip vakit geçirmek isteyen misafirlerimiz için kullanılmaktadır. İnternet alt yapısının Türk Telekomdan kaynaklı yeteri seviyede olmamasından ötürü her dairede çekmemektedir. En çok randıman alınan bölge resepsiyon alanımızdır.

 

16)   Dairelerimizde konaklayan kayıt altındaki kişilerden başka kişilerin konaklaması yasaktır. Günü birlik dahi olsa dışarıdan misafir ağırlamak dairenin içine sokmak güvenlik gereği yasaktır. Apartımızda konaklayan müşterilerimizin çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşmaktadır. Güvenlik gereği lütfen bu kurala uygun hareket ediniz. Eğer konaklayan kayıtlı misafirlerimizin dışında ek kişi konaklaması talebiniz olur ise muhakkak apart yöneticine bilgi veriniz. Apartın ve dairenizin müsaitliğine göre kabul görüp görmemesi apart yöneticisi tarafından sizlere bildirilecektir. Kabul görmemesi durumlarında lütfen ısrarcı olmayınız.

 

17)   Personelin çalışma saatleri sabah 9:00 , akşam 19:00 arasıdır. İstek ve taleplerinizi lütfen bu saatler arası bildiriniz. Yastık, nevresim, kap kacak gibi gereksinim duyulan ihtiyaçlarınızı lütfen mesai bitmeden bildiriniz. Bu saatler dışında çok acil bir durum var ise aşağıdaki iletişim numaralarından apart yöneticine ulaşabilirsiniz.

 

18)   Kumsaldan ya da denizden apart dairenize giriş yapmadan önce ya deniz kenarındaki duşlardan ya da bahçemizde resepsiyon binasının hemen ilerisinde yer alan duştan yararlanarak giysilerimizdeki ve bedenimizdeki kumlardan arınarak dairelerinize girmenizi rica ederiz. Bina içerisindeki giderlerin tıkanmaması için şarttır.

 

19)   Apartlarımızda yer alan tuvaletlerdeki klozetlerin içine tuvalet kağıdı, kadın pedi, çocuk bezi, ıslak mendil atmayınız. Giderlerin tıkanmaması için rica ederiz.

 

20)   Bahçe katlarındaki, dubleks dairelerimizdeki barbekülerdeki ya da bahçe mangallarındaki külleri bilerek sezon boyu bırakmaktayız. Sebebi küller mangal yakarken çok fazla kömür harcamadan mangalı yakmanıza yardımcı olacaktır. Mangal tellerini civardaki bakkal ya da marketlerden temin edebilirsiniz. Orta boy mangal teli işinizi görecektir. Yine mangal kömürü, çıra ya da tutuşturmak için gazete kağıdı gibi gereksinimlerinizi de civardaki marketlerden temin edebilirsiniz. 2.kat apart dairelerimizde kalan misafirlerimiz mangallarını bahçede yer alan çardağın hemen yanındaki alanda yapabilirler. Diğer tüm apartlarımız daire balkonlarında yer alan barbekülerde mangal yapabilirler. Teras kattaki misafirlerimiz yangın tehlikesine dikkat etmek kaydı ile teras balkonundaki mangalda mangal yapabilirler.

*Müşterilerimiz çöplerini konakladıkları süre boyunca hemen civarda yer alan çöp konteynırına kendileri atmak zorundadır. Yine konaklama bitişinde çöplerini çöp konteynırına atmaları rica olunur.

 

 

Kumcağız Tatil Köyü Apart Otel Yönetim
Tel: 0507 380 53 97 Hamide Şensöz – Tel: 0532 633 43 31 Akın Şensöz