KONAKLAMA ŞARTLARI Ve APART ÖZELLİKLERİ

KUMCAĞIZ TATİL KÖYÜ REZERVASYON-KONAKLAMA ŞARTLARI VE DAİRE ÖZELLİKLERİ

Öncelikle Kumcağız Tatil Köyü'nü tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz. Konuklarımızın en çok merak ettiği hususlar rezervasyon yaparken yada yaptıktan sonra şartların neler olduğu bilgisidir. Lütfen aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyunuz.

Rezervasyon veya Konaklama esnasında uyulması gereken kurallar:
*Rezervasyon yapıldığı an yatırılması gereken ücret gün içinde muhakkak havale yolu ile ilgili hesap numarasına yatırılır ve ödeme bilgisi yöneticiye bildirilir. Geri kalan öd
emeler konaklama çıkışlarında gerçekleşmez. Geri kalan ücret konaklamaya gelindiği gün apart daireye girilmeden önce kimlik kayıt işlemleriyle beraber apart görevlisine nakit olarak yada o anda havale olarak muhakkak ödenir. 

*Rezervasyon iptali ancak çok haklı bir sebep belirtilerek konaklamaya en az 2 hafta kala yapılabilir. Bu durumda dahi yatırılan kapora iade edilmez ve bu sene içinde belirlenen uygun tarihli bir zaman aralığına kaydırılarak telafisi gerçekleştirilebilir. Bu sene gerçekleştirilemeyen tatiller diğer yıllara kaydırılamaz yada ücret iadesi gerçekleştirilemez. Konaklayacak aile gelememe durumunda yerine başka bir konaklayacak aileyi apart yöneticisine bildirmek şartı ile konaklatabilir. 

*Rezervasyon iptallerinde ödenen kapora konaklamaya 2 hafta kala olmak şartı ve ödenen kaporanın 3 günü geçmiş olmaması şartı ile koşulsuz iade edilebilir. Bu şartların dışında hiçbir kapora iade edilemez

*Apartımızda konaklamaya gelindiği an eşyalar daireye bırakılır bırakılmaz tüm kimlikler ve konaklama ücreti resepsiyonda görevli olan yetkiliye teslim edilir. Ödemeler o anda bekletilmeden hemen nakit olarak eğer nakit yoksa yine o anda havale yolu ile mutlaka ödenir. Ödemenin veya kimliklerin sonraki aşamada teslim edilmesi mümkün değildir.

*Apartımıza konakladığınız süre boyunca konaklayanların haricinde misafir sokmak yasaktır. Dairede konaklayacak kişi sayısı yatak kapasitesinden daha az ise yatak kapasitesini aşmamak ve apart görevliye kimlik bilgisini bildirmek şartı ile misafir ağırlayabilir. Bunun dışında ne kafeteryada ne de dairenizde kişi sayısından fazla asla misafir ağırlanamaz. Bu konuda lütfen ısrarcı olmayınız.

*Apartımızda konuklarımız istedikleri tarihlerini kendi tespit edip bize bildirir ve rezervasyon da ona göre hesaplanır. Eğer herhangi bir sebepten dolayı erken çıkış yapmak zorunda kalır iseniz asla konaklama yapılmayan günün ücreti geri iade edilmez lütfen yetkililerden geri iade talep etmeyiniz.

*Apartlarımız yeme içme dahil bir hizmet vermemektedir. Lütfen su,yeme-içme yada bizim dairenize koyduğumuz alet edevattan başka taleplerinizi resepsiyondan değil civarda yer alan bakkal yada marketlerden karşılayınız. Müessemizden tuz, şeker, limon, un, yağ, tuvalet kağıdı, tablet, deterjan v.s lütfen talep etmeyiniz. Bizim size sağladığımız imkanlar dışındaki ihtiyaçlarınızı lütfen civardaki en yakın bakkal yada marketten karşılayınız.

*Apartlarımızda yer alan nevresim, yastık, çarşaf, kap, kacak veya mutfak eşyası konaklayanların ihtiyaçlarını görecek şekilde her daireye yerleştirilmiştir. Lütfen fazlasını talep etmeyiniz. Konaklayacak kişi sayısına uygun alet edevat zaten dairelerin içinde mevcuttur.

*Apartımızın ortak alanları olan kafeterya, bahçe ve çardak gibi bölümlerde asla apart dairelerden yiyecek, içecek, kap, kacak, bardak yada kırılacak eşya indirilemez. Bu tarz kişiye özel yeme içmeleri konuklarımız dairelerinde yada onlara özel ayrılmış veranda yada balkonlarında gerçekleştirmek zorundalar.

*Apartımızın ortak alanlarında içki içmek yasaktır.

*Erkekler eşleri yada bayan akrabaları yanlarında olmadan tek başlarına yada erkek grubu olarak konaklayamaz. Muhakkak yanlarında bayan olmak şartı koşulmaktadır.

*Apart dairelerdeki tuvalet giderlerine çocuk bezi, kadı bedi, tuvalet kağıdı vs. tuvalet giderlerini tıkayabilecek akla her ne gelirse atılması kesinlikle yasaktır.

*Apartımızın kafeteryasında asla yiyecek içecek satışı yoktur. 

*Apartımızda konaklayan konuklarımız çöplerini konakladıkları müddetçe hemen civarda yer alan çöp konteynırına kendileri atmaktadır. Her daire konaklama bitişinde tüm çöplerini kendileri atmak zorundadır.

*Apartımızın içindeki her dairede konaklayan konuklarımız tüm elektronik eşyaları dikkatli kullanmak zorundadır. Müşteri kaynaklı bozulmalarda zararın karşılanması için ödeme alınır. Bu durum sadece elektronik eşyalar değil tüm apart içinde yer alan eşyalar için de geçerlidir.

*Kafeteryamızda yer alan eşyalarda itinalı kullanılmak zorundadır. Oyuncak bölümünde yer alan oyuncaklar oynandıktan sonra muhakkak oynayanlar yada ebebeynleri tarafından toplanıp düzenlenir. Dağınık bırakılmaz.

*Apartımızın bahçesinde her çocuğun ebebeyni çocuğunu gözetmek zorundadır.

*Apart dairelerimizin pencerelerinden, merdiven korkuluklarından herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek ve yaralanmaların yaşanmaması için sarkmak, korkuluklar oturmak yasaktır.

*Her konaklayan müşterimiz diğer konaklamaya gelmiş aileyi rahatsız etmeyecek şekilde tatilini geçirmek zorundadır. Yüksek ses müzik dinlemek, yüksek sesle şarkı söylemek yasaktır. Tüm konuklar daire içinde yan yada aşağı kattaki aileyi rahatsız etmeyecek şekilde konaklamak zorundadır.

*Denizden gelindikten sonra vücutta yer alan kumları temizlemek için evvela bahçemizde yer alan duşlardan yararlanır temizlendikten sonra dairelerde yer alan banyolara geçilir.

Bavulunuzu hazırlarken neler gerekli onları sayalım: 

*Apartımızın havlu servisi yoktur. Konuklarımız gelirken yanlarına mutlaka banyo havlu yada bornozlarını almalılar.

*Bir diğer konu ise apartımızda yeme içme her dairenin içinde yer alan mutfaklarda konuklarımız tarafından aldıkları yada yanlarında getirdikleri yiyecekleri kendilerinin hazırlaması şeklinde gerçekleşmektedir. Apartımızın herhangi bir yemek hizmeti yada yemek satışı yada restorantı yoktur.

*Tüm konuklarımız bebek ve çocuklar dahil tüm kimliklerini konaklamaya gelirken yanlarında getirmek zorundadır. Tüm kimlik bilgileri Jandarma Komutanlığına bildirilmek zorundadır.

*Konuklarımız gelirken tuz,şeker,yağ,deterjan,sıvı sabun,şampuan,tarak,tuvalet kağıdı v.s gibi şeyleri ya yanlarında getirir yada civarda yer alan marketlerden temin edebilir.

*Konuklarımız için vazgeçilmez eşyaları var ise kupa bardak, tost makinası, teflon tava, yastık yada nevresim v.s yanlarında getirebilir sonrasında tekrar götürebilir.

*Denizde güneşlenirken kullanmak için şemsiye, hasırınız yada sandalyeniz varsa tatile gelirken götürebilir yada yine civarda yer alan marketlerden de satın alabilirsiniz. Plajımız halk plajıdır. Sezon boyu belediye görevlileri şemsiye yada şezlong hizmeti vermektedir. Arzu ederseniz kiralayabilirsiniz.

Apart Daire Özellikleri ve Olanaklar:

*Bahçe Katı Apart: 1+1 dairedir. Çocuk dahil en fazla 5-6 kişi konaklayabilir. 
Yatak odasında 1 adet çift kişilik yatak, 1 adet giysi dolabı bulunmaktadır.
Salonda 2 adet tek kişilik + 1 adet çekyat bulunmaktadır.
Salonda amerikan mutfak ve mutfağınızda konaklayacak kişi sayısı kadar tabak, bardak, çatal, kaşık, tencere, tava, cezve mevcuttur.
Banyoda saç kurutma makinası, elektrikli şofben, duşakabin mevcuttur.
Televizyon, çamaşır makinası, buzdolabı, cattle (su ısıtıcısı) mevcuttur.
Balkonda masa sandalye grubu mevcuttur. Balkonda barbekü bulunmaktadır. Mangal yapabilirsiniz.

*2.Kat 80 m2 Apart: 2+1 dairedir. Çocuk dahil en fazla 7-8 kişi konaklayabilir. 
1.Yatak odasında 1 adet çift kişilik yatak, 1 adet büyük giysi dolabı, aynalı şifonyer bulunmaktadır.
2.Yatak odasında 1 adet çift kişilik yatak, 1 adet tek kişilik yatak bulunmaktadır.
Salonda 1 adet tek kişilik + 1 adet çekyat bulunmaktadır. 
Salonda amerikan mutfak ve mutfağınızda konaklayacak kişi sayısı kadar tabak, bardak, çatal, kaşık, tencere, tava, cezve mevcuttur.
Salonda masa ve sandelye grubu bulunmaktadır. 
Banyoda saç kurutma makinası, elektrikli şofben, duşakabin mevcuttur.
Televizyon, çamaşır makinası, bulaşık makinası, buzdolabı, cattle (su ısıtıcısı) mevcuttur.
Balkonda masa sandalye grubu mevcuttur. Bu dairemizde konaklayanlar mangal yapmak isterler ise bahçemizde personel tarafından gösterilen yerde mangal yapabilir.

*2.Kat 90 m2 Apart: 2+1 dairedir. Çocuk dahil en fazla 8-9 kişi konaklayabilir. 
1.Yatak odasında 1 adet çift kişilik yatak, 1 adet büyük çekmeceli şifonyer bulunmaktadır.
2.Yatak odasında 1 adet çift kişilik yatak, 1 adet tek kişilik yatak bulunmaktadır.
Salonda 2 adet tek kişilik + 1 adet çekyat bulunmaktadır. 
Salonda amerikan mutfak ve mutfağınızda konaklayacak kişi sayısı kadar tabak, bardak, çatal, kaşık, tencere, tava, cezve mevcuttur.
Salonda masa ve sandelye grubu bulunmaktadır. 
Banyoda saç kurutma makinası, elektrikli şofben, duşakabin mevcuttur.
Televizyon, çamaşır makinası, bulaşık makinası, buzdolabı, cattle (su ısıtıcısı) mevcuttur.
Balkonda masa sandalye grubu mevcuttur. Bu dairemizde konaklayanlar mangal yapmak isterler ise bahçemizde personel tarafından gösterilen yerde mangal yapabilir.

*Dubleks Apart: 2 kat dahil dairedir. Çocuk dahil en fazla 8-9 kişi konaklayabilir. 
1.Katta Yatak odasında 1 adet çift kişilik yatak, 1 adet giysi dolabı bulunmaktadır.
1.Katta Salonda 3 adet tek kişilik yatak bulunmaktadır.
2.Katta Yatak odasında 1 adet çift kişilik yatak, 1 adet giysi dolabı bulunmaktadır.
2.Katta Salonda 2 adet tek kişilik yatak, 1 adet giysi dolabı bulunmaktadır.
Televizyon, bulaşık makinası, buzdolabı, cattle (su ısıtıcısı) mevcuttur.
1. ve 2. Kat Salonda amerikan mutfak ve mutfağınızda konaklayacak kişi sayısı kadar tabak, bardak, çatal, kaşık, tencere, tava, cezve mevcuttur.
1. ve 2. Katta banyo ve tuvalet mevcuttur. Banyoda saç kurutma makinası, elektrikli şofben, duşakabin mevcuttur.
1. ve 2. Katta balkon mevcuttur. Her kattaki balkonda masa sandalye grubu ve barbekü mevcuttur. Mangal yapabilirsiniz.

*Teras Apart 130 m2: 2+1 dairedir. Çocuk dahil en fazla 10 kişi konaklayabilir. 
1.Yatak odasında 1 adet çift kişilik yatak, 2 adet tek kişilik yatak. 1 adet çekmeceli şifonyer bulunmaktadır.
2.Yatak odasında 1 adet çift kişilik yatak, 1 adet beşik bulunmaktadır.
Salonda 2 adet tek kişilik + 2 adet çift kişilik yatak, 1 adet büyük giysi dolabı bulunmaktadır. 
Salonda amerikan mutfak ve mutfağınızda konaklayacak kişi sayısı kadar tabak, bardak, çatal, kaşık, tencere, tava, cezve mevcuttur.
Banyoda saç kurutma makinası, elektrikli şofben, duşakabin mevcuttur.
Televizyon, çamaşır makinası, bulaşık makinası, buzdolabı, cattle (su ısıtıcısı) mevcuttur.
Balkonda masa sandalye grubu mevcuttur. Bu dairemizde konaklayanlar mangal yapmak isterler ise balkon büyük olduğu için dikkatlice balkonda yapabilirler.

GÜNCEL HABERLER
  • 2020 YILINA AİT SEZON REZERVASYONLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. GECİKMEYİN LÜTFEN YERİNİZİ AYIRTIN...