Lütfen iletişim numaramızı saat 09:00 – 22:00 saatleri arasında arayınız.

Kendinizi Evinizde Hissettirecek Apartlar

KONAKLAMA ŞARTLARI

KONAKLAMA ŞARTLARI

Öncelikle Kumcağız Tatil Köyü'nü tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz. Konuklarımızın en çok merak ettiği hususlar rezervasyon yaparken ya da yaptıktan sonra şartların neler olduğu bilgisidir. Lütfen aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyunuz.

* EN ÇOK MERAK EDİLEN HUSUS KUMSALA NE KADAR MESAFEDESİNİZ? CEVAP: 30-35 ADIMDA KUMSALDASINIZ. :) İŞTE O KADAR YAKINIZ.

* KADINLAR PLAJINA NE KADAR MESAFEDESİNİZ? CEVAP: 2 KM UZAKLIKTAYIZ. YANİ ARAÇLA 5-10 dak. MESAFEDE. BİZ HEMEN ÖNÜMÜZDEKİ KUMCAĞIZ DENİZİNİ KULLANIYORUZ KARMA DENİZDİR. EĞER KADINLAR PLAJINI TERCİH ETMEK İSTEYEN OLUR İSE KADINLAR PLAJI ORMANIN İÇİNDE 2 KM UZAKLIKTADIR. ARACINIZLA ya da MİNİBÜS, TAKSİ İLE GİDEBİLİRSİNİZ.

* DAİRELER TEMİZ Mİ TESLİM EDİLİYOR NEVRESİM PİKE KAP KACAK GETİRECEK MİYİZ? CEVAP: DAİRELER EKİBİMİZ TARAFINDAN HER KONAKLAYAN AİLE ÇIKIŞ YAPTIKTAN SONRA TEMİZLENİR, TERTEMİZ NEVRESİM PİKE KİLİMLER SERİLİR VE SONRAKİ MÜŞTERİLERİMİZE HERŞEY TERTEMİZ TESLİM EDİLİR. TATİLE GELİRKEN KAP KACAK NEVRESİM PİKE GETİRMENİZE GEREK YOKTUR. 

REZERVASYON veya KONAKLAMA ESNASINDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR :

*Rezervasyon yapıldığı an tüm ödeme sitemizde yer alan ibana havale ya da eft yapılarak ödenmek zorundadır. Kredi kartı ile ödeme yoktur. Tüm ödemeler havale ya da eft şeklinde gerçekleşmektedir.

*Rezervasyonlarımız her sene Nisan Ayı itibariyle başlamaktadır. 1 Nisan ile 1 Haziran tarihi arası erken rezervasyon yaptıran müşterilerimiz
1 Haziran'a kadar tüm ödemelerini taksitli olarak kapatabilirler. Fakat  1 Haziran ve sonrasında rezervasyon yaptıran tüm müşterilerimiz rezervasyonu yaptıkları gün ya da o hafta tüm ödemeyi kapatmak zorundadırlar. Konaklamaya gelindiğinde para alış-verişi yapılmamaktadır.

*Rezervasyonlarınız muhakkak web sitemizde yer alan Rezervasyon Yap linki tıklanarak rezervasyon formu doldurularak yapılır.
Rezervasyon formunda Koyu Renkli Tarihler konaklama için BOŞ olan tarihlerdir.
Açık Renkli Tarihler konaklama için DOLU olan tarihlerdir. Ya farklı bir tarih ya da farklı bir apart tercihi yaparak Koyu Renkli Tarihler üzerinden seçim yapılarak rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

*Rezervasyon formu dolduran kişilere apart yöneticisi mail yolu ile geri dönüş yapar, apartlarda boşluk olan tarihleri ve ödenmesi gereken tutarı hesaplayıp gönderir. Ödemesi yapılmayan rezervasyonunuz asla onaylanmaz.

*Rezervasyon iptali ancak çok haklı bir sebep belirtilerek konaklamaya en az 2 hafta kala yapılabilir. Bu durumda da dairenizin satışı için sitemizde tekrar ilanı verilir ve satışı gerçekleştiğinde ödemeniz iade edilir ya da ileriki boş bir tarihe ertelenir.

Eğer dairenizin satışı gerçekleştirilemez ise ödemeniz iade edilmez. Konaklayacak aile gelememe durumunda yerine başka bir konaklayacak aileyi apart yöneticisine bildirmek şartı ile konaklatabilir.

NOT: 2023 yılı Ocak ayında yürürlüğe girmiş olan ve konaklayan her müşterilerimizden konaklama çıkışı fatura bedelinin %2'lik kısmı (şuan için devlet tarafından belirlenen rakam) devlete ödenmek üzere işletmemize verilmek zorundadır. Yani şehir konaklama vergileri müşteriye aittir.

*Pandemi dolayısıyla devlet tarafından tüm Türkiye genelinde mecbur kapanma söz konusu olduğunda rezervasyonunuz ya ileri bir tarih için kullanılır ya da ödenen kaparo geri iade edilir.

*Apartımızda konaklamaya gelindiği an eşyalar daireye bırakılır bırakılmaz tüm kimliklere ait sadece tc bilgileri resepsiyon görevlisine teslim edilir. Tc bilgileri Turizm Bakanlığı şartı olarak apartımızda konaklama yapacak her vatandaş için Jandarmaya bekletilmeden bildirilmek zorundadır.

*Apartımızda konakladığınız süre boyunca konaklayanların haricinde misafir ağırlamak yasaktır. Apartta konaklayanların kişi sayıları, kiraladıkları aparta ait web sitemizde belirtilen sayıdan daha az ise kişi sayısı aşılmadan ve apart görevlisine kimlik bilgisini bildirmek şartı ile misafir ağırlayabilir. Bunun dışında ne ortak alanlarımızda ne de dairenizde kişi sayısından fazla asla misafir ağırlanamaz. Bu konuda lütfen ısrarcı olmayınız.

*Müşterilerimiz istedikleri tarihleri kendileri bildirip rezervasyonlarını oluştururlar. Konaklama esnasında sebep her ne olursa olsun erken çıkış yapmak zorunda kalınır ise asla konaklama yapılmayan günün ücreti geri iade edilmez. Lütfen yetkililerden geri iade talep etmeyiniz.

*Apartlarımızda yeme içme dahil bir hizmet verilmemektedir. Müessemizden tuz, şeker, limon, un, yağ, tuvalet kağıdı, tablet, deterjan v.s lütfen talep etmeyiniz. Bizim size sağladığımız imkanlar dışındaki ihtiyaçlarınızı lütfen civardaki en yakın bakkal ya da marketten karşılayınız.

*Apartlarımızda yer alan nevresim, yastık, çarşaf, kap, kacak veya mutfak eşyası konaklayanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde her daireye ayrı ayrı yerleştirilmiştir. Lütfen fazlasını talep etmeyiniz. Konaklayacak kişi sayısına uygun alet edevat zaten dairelerin içinde mevcuttur.

*Apartımızın ortak alanları olan kafeterya, bahçe ve çardak gibi bölümlerde asla apart dairelerden yiyecek, içecek, kap, kacak, bardak ya da kırılacak eşya indirilemez. Bu tarz kişiye özel yeme içmeleri müşterilerimiz dairelerinde ya da onlara özel ayrılmış veranda ya da balkonlarında gerçekleştirmek zorundalar.

*Apartımızın ortak alanlarında ve bahçemizde içki içmek yasaktır. Bahçe ya da balkonda sigara içiyorsanız kesinlikle sigara izmaritlerinin bahçemize atılması yasaktır.

*Erkekler eşleri ya da bayan akrabaları yanlarında olmadan tek başlarına ya da erkek grubu olarak konaklayamaz. Muhakkak yanlarında bayan olmak şartı koşulmaktadır.

*Apart dairelerdeki tuvalet giderlerine çocuk bezi, kadın pedi, tuvalet kağıdı vs. tuvalet giderlerini tıkayabilecek akla her ne gelirse atılması kesinlikle yasaktır.

*Apartımızda yiyecek içecek satışımız yoktur.

*Müşterilerimiz çöplerini konakladıkları süre boyunca hemen civarda yer alan çöp konteynırına kendileri atmak zorundadır. Yine konaklama bitişinde çöplerini çöp konteynırına atmaları rica olunur.

*Müşterilerimiz apartımızın içindeki tüm elektronik eşyaları dikkatli kullanmak zorundadır. Müşteri kaynaklı bozulmalarda zararın karşılanması için ödeme alınır. Bu durum sadece elektronik eşyalar değil tüm apart içinde yer alan eşyalar için de geçerlidir.

* Bulaşık makinalarımız için muhakkak yanınızda bulaşık makinası deterjanı ya da tableti getirmeniz şarttır. Bulaşık sıvı sabunu(pril) konulması makinalarımızın bozulmasına neden olmaktadır. Yine çamaşır makinası için de çamaşır makinası deterjanı getirmeniz şarttır. Makinaların bozulmaması adına bu kurala hassasiyet duyulmasını rica ederiz.

*Apartımızın ortak alanında bahçe ya da resepsiyon verandasında yer alan eşyalar da itinalı kullanılmak zorundadır. Zarar verilmeden kullanılır ve dağınık bırakılmaz. 

*Apartımızın bahçesinde her çocuğun ebebeyni çocuğunu gözetmek zorundadır.

*Apart dairelerimizin pencerelerinden, merdiven korkuluklarından herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek ve yaralanmaların yaşanmaması için sarkmak, korkuluklara oturmak yasaktır.

*Müşterilerimiz diğer müşterilerimizi rahatsız etmeyecek şekilde tatilini geçirirler. Yüksek ses müzik dinlemek, yüksek sesle şarkı söylemek yasaktır. Tüm konuklarımızın yandaki ya da aşağı kattaki aileyi rahatsız etmeyecek şekilde konaklama yapmaları rica olunur.

*Denizden gelindikten sonra giderlerin tıkanmaması için vücutta yer alan kumları temizlemek için evvela bahçemizde yer alan duştan yararlanılır, temizlendikten sonra dairelerde yer alan banyolara geçilir.

*Konaklama çıkışında dairede ya da bahçede unutulan, bırakılan eşyalar bekletilmez atılır. Eğer değerli bir eşyanızı unuttuysanız da sizlere haber verilir, kargolanmasını isterseniz karşı ödemeli olarak adresinize kargolanır. Buraya direkt kargo ulaşmadığı için belirli aralıklarla kargoya teslim edilebilir.


BAVULUNUZU HAZIRLARKEN NELER GEREKLİ ONLARI SAYALIM :

*Apartımızın havlu ve ev terlik servisi yoktur. Müşterilerimiz gelirken yanlarına mutlaka plaj havlusu, yüz havlusu, terlik ya da bornozlarını almalıdır.

*Bir diğer konu ise apartımızda yeme içme her dairenin içinde yer alan mutfaklarda müşterilerimiz tarafından alınan ya da yanlarında getirdikleri yiyecekleri kendilerinin hazırlaması şeklinde gerçekleşmektedir. Apartımızın herhangi bir yemek hizmeti ya da yemek satışı ya da restaurant yoktur. Dışarıda yemek yemek isteyenler civardaki restaurantlardan sipariş verebilir ya da oralarda yemek yiyebilirler.

*Tüm müşterilerimiz bebek ve çocuklar dahil tüm kimliklerini konaklamaya gelirken yanlarında getirmek zorundadır. Tüm kimlik bilgileri Jandarma Komutanlığına bildirilmek zorundadır.

*Müşterilerimiz gelirken tuz, şeker, yağ, deterjan, sıvı sabun, şampuan, tarak, tuvalet kağıdı v.s gibi şeyleri ya yanlarında getirir ya da civarda yer alan marketlerden temin edebilir. Lütfen apart görevlisinden talep etmeyiniz.

*Eğer müşterilerimiz için vazgeçilmez eşyaları var ise (kupa, bardak, tost makinası, elektrikli kahve makinası, teflon tava, yastık ya da nevresim v.s) yanlarında kullanmak için getirebilir sonrasında tekrar geri götürebilirler. Mangal yapacak müşterilerimiz mangal tellerini (orta boy) ya da kömürlerini ya yanlarında getirmeli ya da civardaki marketlerden satın almalıdır. Bu arada bahçe katı, dubleks ve teras kendi balkonlarında mangal yapabilir. Diğer daireler yani 2.kat dairelerimiz bahçedeki alanda mangal yapıp dairelerine çıkartarak yiyebilirler. Bahçede yemek sofrası kurup yemek yemek yasaktır. Her daire kendi dairesinde yemek yemek zorundadır. Not: Mangal vardır getirmenize gerek yoktur.

*Denizde güneşlenirken kullanmak için şemsiye, hasır ya da sandalyeniz varsa tatile gelirken getirebilir ya da yine civarda yer alan marketlerden de satın alabilirsiniz. Plajımız halk plajıdır. Denizimiz mavi bayraklıdır. Sezon boyu belediye görevlileri kumsalın temizliğini sağlayıp şemsiye-şezlong hizmetini çok ucuza sağlamaktadır. Arzu ederseniz kiralayabilirsiniz.

*Bu saydıklarımızın dışında hala aklınıza takılan bir husus var ise info@kumcagiztatilkoyu.com mail adresimize yazabilir. 05073805397 nolu telefondan arayabilir ya da whatshapp üzerinden yazışıp bilgi alabilirsiniz.