Lütfen iletişim numaramızı saat 09:00 – 22:00 saatleri arasında arayınız.

Kendinizi Evinizde Hissettirecek Apartlar

KUMCAĞIZ

KUMCAĞIZ

GEZ, GÖR KUMCAĞIZ

Kumcağız Tatil Köyü Yazlık Sitemiz İstanbula en yakın tatil yerlerinden biridir. Kumcağız Tatil Köyü Yazlık Sitemiz İstanbula yakın olan denizi temiz ve çocuklar için ideal olan İstanbula en yakın koy şeklinde olan bir tatil beldesidir.

Kumcağız, Kocaeli İlinin Kandıra ilçesine bağlı Kurtyeri Muhtarlığı içinde yer alan bir tarafında Kerpe diğer tarafında Kefken arasında kalmış muhteşem bir koydur. Kerpe'ye kestirme orman yolu içinde ister aracınızla isterseniz de yürüyerek ulaşılabilecek mesafededir. Kefken'e ise yürüyerek beş dakika mesafededir.

Kumcağız, plajıyla ünlüdür. Sebebi tertemiz incecik bir kuma ve denizinin göl gibi duru ve sığ olmasına borçlu. Bu yüzdendir ki Kocaeli, Adapazarı ve son yıllarda ise İstanbul ve Ankaralıların 4 mevsim yoğun talebine uğramaktadır.

Kumcağız plajı, Karadeniz Bölgesinin eşsiz güzel plajlardandır. Son zamanlarda İstanbullular Marmara Denizinin kirlenmesinden ötürü ve İstanbul'a yakınlığı açısından temiz denizi ve kumsalı için Kumcağız'ı tercih etmektedir.

Kumcağız'da aynı ismi taşıyan bir de dere bulunur ve plajı ikiye böler. Yaz aylarında derenin su seviyesinde düşüş olduğundan kumsaldan karşıdan karşıya geçerken rahatlıkla geçilirken kış aylarında su seviyesinin artmasından ötürü geçiş zorlaşır. Derede bol miktarda sazan balığı, kefal balığı ve tatlı su balıkları bulunduğu için tatilciler tatillerinin yanısıra buraya geldiklerinde bol miktarda balık da tutarlar.Kumcağız Deresinin güzel manzarası karşısında mutlaka mangal keyfi yapmanızı tavsiye ederiz

Bütün yaz sezonu boyunca sahilde Kandıra Kaymakamlığına ait olan can kurtarma botları ve cankurtaranlar hizmet vermektedir.

Kumcağız’da ismini merhum Nihat Erim’den alan bir de tepe bulunmaktadır. Buraya çıkıp denize doğru baktığınızda muhteşem bir manzarayla karşılaşırsınız. Buradan gün batımını seyretmek ve gece yıldız ve ayı seyretmek de ayrı bir keyiftir.

Civarda fazla otel ve pansiyon bulunmadığı için ev pansiyonculuğu gelişmiştir. Bu yüzdendir ki eğer yolunuz düşüp de bir gece konaklayıp denizin tadını çıkartırım diye düşünürseniz gelmeden evvel mutlaka rezervasyon yaptırın zira son zamanlarda fazlaca talep gördüğü için yer bulma sıkıntısından arabanızda konaklamak zorunda kalabilirsiniz.

Karadenizde hem İstanbul ve Ankara'ya bu kadar yakın hem de tertemiz, dalgasız, sığ bir denize rastlamak mümkün değilken işte tam da burası hem sizin hem de çocuklarınız için ideal bir tatil yeri olacaktır. Yeşil ile mavinin buluştuğu Kumcağız sahili size ve ailenize büyükşehirlerin gürültülü ortamından uzak, huzurlu bir tatil sunacaktır.