Lütfen iletişim numaramızı saat 09:00 – 22:00 saatleri arasında arayınız.

Kendinizi Evinizde Hissettirecek Apartlar

SSS

SSS

SIKÇA SORULAN SORULAR

Soru: Denize ne kadar mesafedesiniz ?
Cevap: Apartımızın bahçesinden çıkış yaptığınızda 30-35 adımda kumsaldasınız yani neredeyse denize sıfır diyebiliriz.

Soru: Deniz taşlık mı kumluk mu ? Deniz sığ mı ? Deniz dalgalı mı ? Şezloglar size mi ait ?
Cevap: Denizimiz 'Kumcağız' adından da anlaşılacağı gibi kumluk ve çok sığ (derin olmayan) bir denizdir. Özellikle çocuklu aileler ve yüzme bilmeyen aileler için mükemmel. Denizimiz mavi bayraklı bir denizdir. Çanak şeklinde bir koydur. Karadeniz olmasına rağmen çok sakin dalgasız bir denizdir. Mavi bayrak almasında tam etkili olan Kocaeli Belediyesi, sahili de kendisi işletmektedir. Dolayısıyla şezlogları sadece belediye görevlilerinden istediğiniz an çok uygun fiyata kiralayabilirsiniz. Şezlog kiralamadan da alırsınız hasırınızı şemsiyenizi havlunuzu bedava kumsal ve denizden yararlanabilirsiniz. 

Soru: Kadınlar Plajına ne kadar mesafedesiniz ?
Cevap: Apartımız kadınlar plajına 2 km mesafedeyiz. Önümüzdeki Kumcağız Plajını tercih etmek istemeyen ve mayo ya da bikini ile rahat rahat yüzmek isteyen tesettürlü müşterilerimiz apartımıza 2 km mesafede bulunan Kadınlar Plajı Miço Koyuna ister kendi araçları ile isterlerse minibüs ya da taksi ile gidebilirler.

Soru: Fiyatlarınız nedir ? Sitenizdeki fiyatlar güncel mi ? Biz 2 kişiyiz ya da 8 kişiyiz fiyatı neye göre hesaplıyorsunuz ?
Cevap: Şuan bulunduğunuz web sitemizde koca puntolarla FİYATLAR yazan kısımda fiyatlarımızı her dairemiz için toplu halde görebilir ve daireler arasında kıyaslama yapabilirsiniz. Apartlarımız kişi sayısına ve daire konumuna veya dizaynına göre fiyat farklılıkları göstermektedir. 2 kişi olup en büyük dairemiz olan teras kat apart ya da dubleksimizde de kalabilirsiniz. Burada en önemli krater kişi sayınız seçim yaptığınız apartın kişi sayısını geçiyor ise o dairede kalamazsınız ya 2 apart kiralamak zorundasınız ya da eğer kişi sayısı sadece 1 kişi ile aşılıyorsa + ek ücret ödeyerek aynı dairede konaklama yapabilirsiniz. Apartlarımızda tespit edilen sayıdan ancak 1 ek kişi konaklama yapılabilir ve bunun için de muhakkak ek ücret talep edilir.

Soru: Fiyatlarınız oda kahvaltı şeklinde mi?, Tam pansiyon mu?, Yarım pansiyon mu?, Bu verdiğiniz Fiyata neler dahil?
Cevap: Apartımız oda şeklinde değil mutfaklı bir şekilde bir ailenin rahatlıkla yemek ihtiyacını karşılayabileceği dizaynda dekore edilmiştir. Ve bir otel odasına göre m2 si büyük yaşam alanları yaratılmıştır. Dolayısıyla bir aile bir yazlık kiralamış gibi evindeki konfora yakın bir tatil yapabilmektedir. Her apart dairemizde tam teşekküllü mutfaklar, mutfak eşyaları, buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası gibi sizlerin konaklamanızda yardımcı olacak ekipmanlarımız bulunduğu için yemek hizmetimiz bulunmamaktadır. Bazen günlük konaklama fiyatına neler dahildir diye soranlarınız oluyor bu fiyatlara zaten yeme içmenin dahil edilebilmesi mümkün değildir. Dairelerimiz  5-6-7-8 kişinin konaklayabileceği şekilde fiyatlandırma yapılarak oluşturulmuştur. Bu durumda
en az 5,6,7,8 kişinin konakladığı bir apartta aynı rakamlar içine kahvaltı, öğle yemeği ya da akşam yemeğinin dahil edilebilmesi kesinlikle mümkün değildir. Oda kahvaltı olarak çalışan oteller ya da apartlar pansiyonlar olabilir fakat onlar zaten fiyatlandırma yaparken ya 1 kişi ya da 2 kişi için bizim istediğimiz fiyatları istemektedir. Burada ise herbir apartımızda en az 5 kişi konakladığı için verilen ücretler yemek ihtiyacınızın tarafımızdan karşılanmasına zaten yetersiz kalmaktadır.

Eğer 1 ya da 2 kişilik bir tatil planınız yok ise en az 4-5 kişilik bir kadro ile tatil planlıyorsanız neden bizim gibi mutfağı olan apartları tercih etmelisiniz konusuna gelelim. Bir otel sizlere oda kahvaltı şeklinde hizmet verse dahi öğle ya da akşam için de yemek ihtiyacınızın karşılanması gerekmektedir. Küçücük otel odanızda bir mutfak olmadığını düşünürsek bu kadar kişinin bir öğle yemeği ya da akşam yemeğini dışarıda yemesi çok çok maliyetli olacağı için bizim gibi tam teşekküllü mutfağa sahip apartlar kiralanmaktadır. Buradaki tatil anlayışı ev konforunda tatil yapabilme imkanını kalabalık ailenizle çok daha ucuza yapabilme şansı yaratılması. Yoksa 2 kişi bir otel odasında da pekala tatil yapabilir fakat buradaki konsept sadece aile, akraba, arkadaş gruplarından oluşan 5 kişiden çok kişinin aynı anda konaklayabilme imkanı ile oluşmuş bir tatil anlayışıdır. Bizim artımızda sadece aileler konakladığı için konseptimiz gereği oda kahvaltı ya da yeme içmeli bir tatil bizde mümkün değildir. 

Soru: Biz 6 büyük 3 çocuk olarak geleceğiz dubleks dairede kalabilir miyiz?
Cevap: Kişi hesaplaması yapılırken çocuk büyük her bir fert sayılarak hesaplama yapılır. Apartlarımızda yer alan kişi sayısı uyarısı yatak kapasitesine göre belirlenir. Çocuk dahil 7 kişi iseniz ve yanınıza ancak çok mecburiyet halinde 3 yaş altı bir çocuk ücretsiz kabul edilebilir. Yani her apartımızda konaklayacak kişi sayısına ek sadece 3 yaş altı 1 adet çocuk ücretsiz konaklayabilir. 
Bu durumda Siz 6 büyük 3 çocuk olarak dubleks apartımızda kalamazsınız. Her apartımızda ancak çok mecbur kalınır ise sadece ve sadece 1 adet ek 3 yaş altı çocuk ücretsiz kabul edilebilir. Yukarıda yer alan sorunun cevabı bu kadro ile dubleksimizde kalmanıza izin verilmez 2 adet bahçe katı ya da 2 adet 2.kat daire kiralayarak konaklama yapabilirsiniz.

Soru: Biz 9 kişiyiz 4 ü çocuk dublekste kalmak istiyoruz. Çocuklarımız zaten bizimle yatacak neden aynı dairede kalamıyoruz ya da neden ek ücret talep ediyorsunuz?
Cevap: En çok bu soru ile karşılaşıyoruz ve tartışmaya varan diyaloglar geçiyor aramızda. Buradan net bir cevap vererek ısrarcı olunmamasını istiyoruz. Herkes tatile gelmiş olup kimse kimsenin gürültü ve patırtısını tatil yaptığı süre boyunca çekmek zorunda değil. Kalabalık olan bir ortamda gürültünün de kaçınılmaz olacağını unutmamak lazım. İşletmemizi yürütlüğümüz süre zarfında aldığımız şikayetlerden ötürü her bir dairenin kişi sayısını aşmamak kaydı ile konaklattığımızı belirtmek isteriz. Annesinin yanında yatması ya da yatmaması meselesi değil gürültü olmasını engelleme amacıyla her bir apartta yer alan yatak kapasitesi = konaklayacak çocuk dahil kişi sayısı eş olmak zorundadır. Nasıl bir otelde bir odada 2 kişi konaklama şartı varsa burada da aynı kurallar geçerlidir. Sadece fark bizim apart dairelerimiz çok büyük olduğu için kişi sayısını fazla tutabiliyor olmamız. Bunda da tabiki sınırları aşmamak kaydı ile konaklamaya izin verilmektedir. 7 kişilik bir daireye asla 9 ya da 10 kişi kabul etmiyoruz bunlar çocuk dahi olsa kabul edilmez. Ek ücret dahi verseniz kabul edilmez net kurallardır. Her apartın sadece ve sadece 1 adet ek kontejyanı bulunmaktadır onu da asla mecbur kalınmadığı müddetçe kabul etmiyoruz. 

Soru: Bir apartta ek ücret ödemeden kaç adet çocuk kabul ediyorsunuz?
Cevap: Çocuk dahil kişi sayınız apartta belirtilen sayı ile aynı olmak şartı ile sadece 3 yaş altı 1 adet çocuk ücretsiz konaklayabilir. Yani kişi sayısı 2 adet 3 yaş altı çocuk ile aşılıyorsa +1 kişi ek ücret talep edilir. Eğer kişi sayınız apart konaklama kişi sayısından çocuk dahil 2 kişi fazla ise ek ücret talep etseniz dahi kabul edilmez. Bu konuda ısrarcı olmayınız. Ya müsait ise bir üst büyük aparta geçiniz ya da 2 adet apart kiralamak zorundasınız. 

Soru: Biz hepimiz zaten akrabayız ya da arkadaşız şişme yatağımızı alıp 10 kişi aynı apartta da kalabilir miyiz?
Cevap: Burada amaç para kazanmak olsa dahi en büyük ilkemiz huzur. Diğer konaklayan müşterilerimizin de tatil için sizin gibi para ödeyerek burada güzel bir tatil geçirmek için geldiğini unutmamak gerekir. Gürültü ve huzursuzluk çıkmasını engellemek için asla kişi sayısını aşmıyoruz. Bu talebinizi ancak 2 apart kiralayarak karşılayabiliriz.

Soru: Ödemeleri nasıl yapıyoruz ? Kredi kartı ile ya da taksitli ödeme yapabiliyor muyuz? Dolandırılabilme ihtimaline karşı ödemeyi konaklamaya geldiğimizde yapmak istemiyoruz mümkün müdür?
Cevap: Ödemeleri rezervasyona karar verdiğiniz an bir başkasının aynı daireyi tutma ihtimalini ortadan kaldırmak ve yerinizi garanti altına alabilmek adına tamamı havale şekinde kabul ediyoruz. Apartımızda elden ödeme alınmamaktadır. Kredi kartı sezonumuzun sadece 2 ay olmasından ötürü kullanılmamaktadır. Taksit sorusuna gelince ancak ve ancak sezon başlamadan kış aylarında rezervasyon yaptırırsanız ödemeyi 2 taksitli olarak yapabilirsiniz. O da en fazla 2 ay içinde kapanacak şekilde olabilir. Ama sezonda asla ödemeyi beklemek ya da taksitlendirme gibi bir ihtimal maalesef bulunmamaktadır. Dolandırılma ihtimaline karşı bizim rezervasyonumuzu siz alın biz gelince ödeme yapacağız bunu hiçbir kurum kabul etmez. Sezonumuz çok kısa ve 1 yıl boyunca sadece 2 ay boyunca iş yapıldığı için şansa mahal verilmez ve ödemesini yapan müşteriye oda tahsis edilir. Eğer bir kurum hakkında araştırma yapmak istiyorsanız turizm işletmesinin belgelerini isteyin. Bizim belgelerimize şuan bulunduğunuz web sitemiz üzerinde yer alan kurumsal linki altındaki belgeler bölümünden ya da kestirme olarak
https://www.kumcagiztatilkoyu.com/belgelerimiz/ linkinden erişim sağlayabilirsiniz. Burada Kurumumuza ait Turizim Bakanlığına bağlı olduğumuz Turizm Konaklatma Belgemiz, Ruhsatımız ve Vergi Levhanız mevcuttur. İnceleyebilirsiniz. Eğer konaklama yapacağınız yer bunları size gösteremiyorsa işte onlardan şüphe edebilir ya da dolandırıldığınızı düşünebilirsiniz. İşletmemiz 10 yılı aşkındır konaklama hizmeti veren bir kurumdur. Belgeleri tamdır ve Aynı zamanda Googledaki konumumuzdan ve 1000 e yakın yorumlarımızdan da bizleri değerlendirebilirsiniz.

Soru: Apartta dairemizde mangal yapabilir miyiz?
Cevap: Bahçe katı, Dubleks ve Teras kat apartlarımızda mangal dairelerin balkon veya verandasında mevcut herkes kendi apartına ait alanda yapabilir. Sadece 2. kat apartlarımız bahçede gösterilmiş olan alanda mangal yapıp dairelerinde yiyebilirler.

Soru: Bahçede yemek yiyebilir miyiz?
Cevap: Hayır. Her müşterimiz kendi dairelerine ait ister balkon ister veranda isterse de dairelerinin içinde kendilerine ait masa ve sandalyelerinde yemeklerini yerler. Ortak alanlarda yemek yemek, dairelerden kap kacak çaydanlık bardak vs indirmek yasaktır. Ortak alanda içki içmek ve sigara izmaritlerini bahçe alanına atmak yasaktır. Yatak odası, salon ya da banyolarda yangın tehlikesine karşı sigara içmek kesinlikle yasaktır. Sigara içenler sadece her dairede zaten mevcut olan balkonlarda içilebilir. İzmaritlerinin de balkonlardan aşağıya bahçeye atılması kesinlikle yasaktır. 

Soru: Apartlarda odalarda internet var mı?
Cevap: İnternet alt yapısının yetersiz olmasından ötürü resepsiyon alanımızda tam randımanlı olarak çekmektedir. Artık herkesin cep telefonunda sınırsız internet olduğu için çok gereksinim ve ihtiyaç halinde gece gündüz açık olan resepsiyon alanımızda yer alan oturma gruplarında istediğiniz zaman internetimizi kullanabilirsiniz.

Soru: Market ya da alış veriş yapabileceğimiz yerler yakın mı? Apartınız Restaurantlara yakın mı?
Cevap: Kumcağız küçük bir tatil kasabası marketlere (A101, Migros, Şok, Kasap, Fırın, Manav v.s) ve küçük lokanta büfe gibi yeme içme yerlerine yürüme mesafesinde en fazla 5 dakika yürüme mesafesindedir. Eğer farklı restaurantlara gitmek isterseniz de araçla 1 km mesafede farklı restaurantlara da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Soru: Akşam eğlenebileceğimiz yerler var mı?
Cevap: Hemen sahilde yaz boyu hemen hemen her akşam canlı müzik yapan cafeler mevcut. Ama bunun dışında civarda farklı noktalarda da canlı müzik ya da konserler de yaz boyu ara ara olmaktadır. Yine 15 dakika mesafede çocuklar için Lunapark da bulunmaktadır.

Soru: Erkek arkadaşlar olarak konaklamak istiyoruz mümkün mü?
Cevap: Tesisimiz Sadece ailelerin konaklayabileceği şekilde tasarlanmıştır. O yüzden erkekler yanlarında bayan eş, kardeş, arkadaş ya da akrabaları olmadan konaklayama uygun değildir. 

Soru: Daireler temiz mi teslim ediliyor ve günlük temizlik için personel daireye giriş yapıyor mu?
Cevap: Dairelerimiz her konaklama yapan müşterilerimizden sonra kıyı bucak tertemiz temizlenir tüm kilim ve nevresimler tertemiz serilir ve tertemiz teslim edilir. Anahtarı müşterimize teslim ettikten sonra personel konaklama çıkışına kadar dairenize giriş yapmaz. Daire içinde bulaşık, çamaşır makinası mevcut olup her dairede temizlik için gerekli alet edevat bulunmaktadır. Ek temiz nevresim ya da pike gereksinimi duyulur ise resepsiyona gelip kirlileri personele teslim edip temizleri talep edebilirsiniz.

Soru: Dairelerde çaydanlık, bardak, tabak, kaşık, çatal, tencere vs. var mı?
Cevap: Bir evde yemek yapıp yiyebilecek şekilde her tür mutfak eşyası mevcuttur. Sadece teflon tencere ya da tava çok fazla çizildiği için bırakılmıyor. Gerek görüyorsanız konaklamaya gelirken yanınızda getirip geri götürebilirsiniz. Çelik tencere tava çaydanlık ve diğer mutfak eşyaları mevcuttur.  

Soru: Dairelerde fırın, elektrikli kahve makinası ve ütü var mı?
Cevap: Dairelerde elektrikli küçük ev aletleri bırakmıyoruz. Eğer ütüye ihtiyaç duyarsanız resepsiyondan alabilirsiniz. Fırın bırakmıyoruz çok ihtiyaç olursa resepsiyondaki fırını kullanabilirsiniz. Elektrikli kahve makinesi yerine cezve mevcuttur. 

Soru: Sivrisinek oluyor mu?
Cevap: Biz doğayı ve yeşilliği çok seviyoruz. Yeşilliğin olduğu her yerde sivrisinek olması da çok doğal. Ama buranın havasından mı suyundan mı bilemiyoruz ama sivrisinek yok denecek kadar az. Yine biz her ihtimale karşı cam ve balkon kapılarına sineklik taktırdık ki ihtimallere karşı da tedbirimizi almış bulunmaktayız.

Soru: Dairelerde klima var mı?
Cevap: Karadeniz bölgesinde olmamızın avantajını yaşıyoruz. Bir tarafımızda dere, bir tarafımızda deniz diğer bir tarafımızda da orman olmasından sebep apartımızda klimaya ihtiyaç duyulmamaktadır. Müşterilerimiz yaz aylarında dahi akşamları serin olmasından dolayı resepsiyondan ekstra pike battaniye istiyorlar. Apartlarımızın cam ve balkon kapılarında sineklik olduğu için gönül rahatlığı cam ve kapıları açık konaklayabilirsiniz. Doğal klimalı bir bölgedeyiz yıllardır klimaya ihtiyaç duymuyoruz.

Kumcağız Tatil Köyü Apart Otel Yönetim
Tel: 0507 380 53 97 Hamide Şensöz – Tel: 0532 633 43 31 Akın Şensöz